Peata Ratas - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Peata Ratas

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Lihtsalt infoks, et enda III samba osakud tasub müüa enne aastavahetust, sest edaspidi on III sammas topeltmaksustatud.
  • Väljamaksel peetakse kinni tulumaks ja väljamakse arvestatakse muude tulude hulka ja kui üle 1200, siis maksustatakse uuesti.
  • Pastoi, brat, kas see on sama matemaatika, mille järgi ajakirjandus hiljuti dividendide topeltmaksustamisest rääkis? See oli ju jama.
    Kui muud tulud on niigi 2100+ siis pole mingit vahet.
  • Jah, kui muud tulud üle 2100, siis vahet pole.

    Aga dividendid on teatud juhtudel juba täna topelt maksustatud (20+20). Uuest aastast lisandub see 1200-2100 asi.
  • Too ikka näide kuidas dividendid on täna topeltmaksustatud ? Mida sa silmas pead sellega ?
  • stagna
    Too ikka näide kuidas dividendid on täna topeltmaksustatud ? Mida sa silmas pead sellega ?

    no uuri näiteks kuidas on Eesti aktsiate maksustamine kui omad neid läbi firma. Sellest on siin korduvalt juttu olnud aastate jooksul.
  • Minu teada , kui sul on alla 50% osalus on divikad topelt maksustatud.
  • TNT
    Minu teada , kui sul on alla 50% on divikad topelt maksustatud.

    Dividendid on topelt maksustatud juhul, kui su ettevõte osalus on dividende maksvast ettevõttest alla 10%.

    Mind aga paneb hoopis imestama, et meil nii külma kõhuga ja erilise kärata võeti vastu seadus, kus sisuliselt tehakse välismaalastele maksusoodustusi. Kui ettevõte maksab iga aasta stabiilselt dividende, siis on tulumaks dividendidelt 14%. See aga kehtib sisuliselt ainult välisomanikele, sest kui sellise dividendi saajaks on Eesti füüsiline isik, siis peab ta täiendavalt 7% tulumaksu maksma.

    Kui siiamaani kiruti, et välisosanikud tassivad laenu näol ettevõtetest kasumit välja, siis nüüd pakutakse neile asenduseks võimalust maksta kohalike matsidega võrreldes kolmandiku võrra vähem tulumaksu???

    Minu jaoks on ikka täiesti ennekuulmatu ja vastuvõetamatu, et me teeme suurtele välismaistele korporatsioonidele maksusoodustusi oma inimeste arvelt. Mulle hakkab üha rohkem tunduma, et mul peavad ikka kruvid täiega logisema, kui ma Eestis jätkan ausat maksumaksmist, selle asemel, et kolida kuhugi sobivama maksuskeemiga riiki.
  • Ma lugesin ka seda uudisena, päris naljakas järjekordne seadus.
    Seda kuidagi reklaamiti, et nüüd on meie tulumaks ettevõtetel 14 % ja konkurentsivõimeline.
  • Eesti "peaminister" seletab tahvli ees tulumaksustamise lahti, Video:
    https://www.postimees.ee/4362603/ratase-jutupliiats-peaminister-tegi-tulumaksureformi-puust-ja-roheliseks
    Tüübi sõnavaht, hääletoon, tekstirõhud, nigut noor käärkäsi oleks.
  • ttrust
    Eesti "peaminister" seletab tahvli ees tulumaksustamise lahti, Video:
    https://www.postimees.ee/4362603/ratase-jutupliiats-peaminister-tegi-tulumaksureformi-puust-ja-roheliseks
    Tüübi sõnavaht, hääletoon, tekstirõhud, nigut noor käärkäsi oleks.

    Küsimus: "Kuidas uut käärkätt tehakse?"
    Vastus:"Nagu Boroditšit!"
  • ttrust
    Eesti "peaminister" seletab tahvli ees tulumaksustamise lahti, Video:
    https://www.postimees.ee/4362603/ratase-jutupliiats-peaminister-tegi-tulumaksureformi-puust-ja-roheliseks
    Tüübi sõnavaht, hääletoon, tekstirõhud, nigut noor käärkäsi oleks.


    Antud videos on tõeliselt Savika moodi ikka oskus täiesti ignoreerida seda mida küsitakse vaid rääkida sellest millest ise tahad. Küsimus oli kuidas üks inimene oma tulumaksu arvutab. Ratas sellele mingit vastust ei andnud, hakkas rääkima hoopis sellest kes kuipalju võidab. (Ei vastanud muidugi sellelegi ammendavalt aga point on ikkagi selles, et küsitud küsimusele ta ei üritanudki vastata.)
    Veidi segane on minul Ratase intelligentsi tase: Savikas sai kindlasti küsimustest aru, ta teadlikult ignoreeris neid. Aga Ratase puhul ma nüüd pole kindel, võibolla ta ikkagi ignoreerib küsimusi vaid seepärast et ei saa aru mida küsiti?
  • santa
    ttrust
    Eesti "peaminister" seletab tahvli ees tulumaksustamise lahti, Video:
    https://www.postimees.ee/4362603/ratase-jutupliiats-peaminister-tegi-tulumaksureformi-puust-ja-roheliseks
    Tüübi sõnavaht, hääletoon, tekstirõhud, nigut noor käärkäsi oleks.


    Antud videos on tõeliselt Savika moodi ikka oskus täiesti ignoreerida seda mida küsitakse vaid rääkida sellest millest ise tahad. Küsimus oli kuidas üks inimene oma tulumaksu arvutab. Ratas sellele mingit vastust ei andnud, hakkas rääkima hoopis sellest kes kuipalju võidab. (Ei vastanud muidugi sellelegi ammendavalt aga point on ikkagi selles, et küsitud küsimusele ta ei üritanudki vastata.)
    Veidi segane on minul Ratase intelligentsi tase: Savikas sai kindlasti küsimustest aru, ta teadlikult ignoreeris neid. Aga Ratase puhul ma nüüd pole kindel, võibolla ta ikkagi ignoreerib küsimusi vaid seepärast et ei saa aru mida küsiti?


    Vihjeid varasemast :)
  • Henno Viires
    santa
    ttrust
    Eesti "peaminister" seletab tahvli ees tulumaksustamise lahti, Video:
    https://www.postimees.ee/4362603/ratase-jutupliiats-peaminister-tegi-tulumaksureformi-puust-ja-roheliseks
    Tüübi sõnavaht, hääletoon, tekstirõhud, nigut noor käärkäsi oleks.


    Antud videos on tõeliselt Savika moodi ikka oskus täiesti ignoreerida seda mida küsitakse vaid rääkida sellest millest ise tahad. Küsimus oli kuidas üks inimene oma tulumaksu arvutab. Ratas sellele mingit vastust ei andnud, hakkas rääkima hoopis sellest kes kuipalju võidab. (Ei vastanud muidugi sellelegi ammendavalt aga point on ikkagi selles, et küsitud küsimusele ta ei üritanudki vastata.)
    Veidi segane on minul Ratase intelligentsi tase: Savikas sai kindlasti küsimustest aru, ta teadlikult ignoreeris neid. Aga Ratase puhul ma nüüd pole kindel, võibolla ta ikkagi ignoreerib küsimusi vaid seepärast et ei saa aru mida küsiti?


    Vihjeid varasemast :)


    Ma ei pane Ratasele pahaks sellise mäda ajamist, kui tal lastakse seda teha. Mind paneb imestama tänase ajakirjanduse tase. Millal näeme ajakirjanikku intervjueeritava käest küsimast: "Härra Peaminister, mulle tundub, et te ei saanud küsimusest aru, las ma sõnastan selle ümber ... " ja nii seni, kuni hakkab mõistlikumat juttu tulema. Kui tulemust ei tule, siis lõpetada intervjuu sõnadega "Härra Peaminister, meil ei ole mõtet jätkata. Võib olla leiame uue aja ja saate ennast paremini ette valmistada ... ". Miks laseb ajakirjandus endaga käituda nii nagu tegemist oleks mingi pressiteadete kanaliga, kus tullakse ettevalmistatud teksti lugema ja ajakirjaniku poolt täpsustavad ja teravad küsimused on tabu. AKs oli vist Kuusk see, kes julges Rataselt küsimusi küsida, mida ei olnud ette saadetud, ja seda nimetati peaministri ründamiseks.
  • ...valdava osa ajakirjanduse meelest on natuke rohkem kalkuleerimist, et vaesed saaksid rohkem raha, igati hea idee. Heck, kui piiritleda kogu toimuv kammaijaa selle konkreetse lausega, siis on see isegi minu meelest hea idee. Paraku eeldab mõistmine, KUI ebaõnnestunult on see show läbi viidud, veidike teadmisi ja natukene süvenemist - see on aga raske. Nagu on ka raske üle saada sellest soojast ja toredast tundest, mida tekitab fraas vaestele rohkem raha. Ilmselt samal põhjusel on mingitel noorematel udupeadel raske üle saada sotsialismi-ihalusest. See ju kõlab NII hästi.
  • kuidagi seal pildi peal oli see matemaatika endiselt rikkis? 20% inimestest hakkab ~32 euri rohkem maksma ja sellest saab 80% inimesi kuus kuni ~64 euri rohkem palka?
  • Rage, 30 euro kanti maksavad need, kelle palk on 2100 kandis. Ilmselt tuleb see 80% toitev raha oluliselt suuremat tulu teenivatelt inimestelt.

    See selleks, me oleme kolm aastat järjest (ja ilmselt varem ka) olnud enda maksusüsteemiga OECD kõige konkurentsivõimelisemad. Mind väga huvitab, mida indeks nüüd näitama hakkab.

    Mulle niiväga meeldib, et järgmise aasta veebruaris saab tuludeklaratsioone täita täpselt enne valimisi.

  • Oluliselt suuremat tulu maksvad inimesed ei maksa uue maksureformi järgi rohkem. Piir on 2100, üle selle tulude pealt maksud ei suurene.

    Ma olen 100% veendunud, et 2019.a. lükatakse tuludeklari täitmine valimistejärgsesse aega. Põhjenduseks tuuakse ääääöööääüüüõõõ
  • Rage
    kuidagi seal pildi peal oli see matemaatika endiselt rikkis? 20% inimestest hakkab ~32 euri rohkem maksma ja sellest saab 80% inimesi kuus kuni ~64 euri rohkem palka?


    puudujääv nuts tuleb aktsiisilaekumisest
  • siretsch
    Rage, 30 euro kanti maksavad need, kelle palk on 2100 kandis. Ilmselt tuleb see 80% toitev raha oluliselt suuremat tulu teenivatelt inimestelt.

    vahet ei ole kui palju see palk suurem on, summa on ikka ju sama, mis rohkem peavad maksma.
  • eiteamidagi
    Rage
    kuidagi seal pildi peal oli see matemaatika endiselt rikkis? 20% inimestest hakkab ~32 euri rohkem maksma ja sellest saab 80% inimesi kuus kuni ~64 euri rohkem palka?


    puudujääv nuts tuleb aktsiisilaekumisest

    Sellest peaks rääkima tingivas kõneviisis.
  • Olevipoeg
    eiteamidagi
    Rage
    kuidagi seal pildi peal oli see matemaatika endiselt rikkis? 20% inimestest hakkab ~32 euri rohkem maksma ja sellest saab 80% inimesi kuus kuni ~64 euri rohkem palka?


    puudujääv nuts tuleb aktsiisilaekumisest

    Sellest peaks rääkima tingivas kõneviisis.


    see oli arooniaga öeldud. ausalt :)
  • Nad seal kremlimeelses vasakvalitsuses loodavad, et majanduskasv toob piisavalt lisaraha, nagu oli see viimatise kinnisvaramulli ajal. Sellega nad üritavad kinni taguda kõik aktsiiside alalaekumised ning igasugused suurenevad kulud.
  • Hea näide sellest "puhastunud" keskerakonnast
    http://epl.delfi.ee/news/arvamus/taavi-aasa-abi-vaatamata-sellele-et-moni-meediaekspert-president-voi-arvamustoimetaja-teab-paremini-mida-venelane-vaatama-peaks-vaatab-ta-ikkagi-pbk-d?id=80691025

    Tegelikult ei ole see kesikla mitte puhastunud või parketikõlblikumaks muutunud vaid võrreldes Savisaare ajaga aetakse seda vene asja palju nahaalsemalt ja avalikumalt. Edgar üritas vähemalt mingit nägu teha, nüüd on maskid maha visatud.
  • Uhkus ajab upakile, ülbus neljakäpakile...
    Tõstamaa inemesed tiavad....
  • siretsch
    Rage, 30 euro kanti maksavad need, kelle palk on 2100 kandis. Ilmselt tuleb see 80% toitev raha oluliselt suuremat tulu teenivatelt inimestelt.

    See selleks, me oleme kolm aastat järjest (ja ilmselt varem ka) olnud enda maksusüsteemiga OECD kõige konkurentsivõimelisemad. Mind väga huvitab, mida indeks nüüd näitama hakkab.

    Mulle niiväga meeldib, et järgmise aasta veebruaris saab tuludeklaratsioone täita täpselt enne valimisi.



    Sellega on paraku nii, et oletatavasti on ka paljud madalapalgalised teinud avalduse mitte arvestada tulumaksuvaba miinimumi. Ehk siis järgmisel aastal saavad nad riigilt tagasi 1200 eurot ja kõik on häppi. Mis veel toredam - omavalitsustele laekub sellel aastal märgatavalt rohkem tulumaksu.
    Aga kui kõik võidavad, siis kes kaotavad? Arvan, et ettevõtjad, sest nende käest minnakse küsima puuduvat osa palgast (mis siis, et tehti valik mitte arvestada tulumaksuvaba miinimumi, aga näe rsk... vähem saan ju kätte, mis siis, et järgmisel aastal saan korraga 1200 euri, aga las ettevõtja taob hetkevahe kinni)
  • velvo
    Mis veel toredam - omavalitsustele laekub sellel aastal märgatavalt rohkem tulumaksu.

    Oot-oot, mismoodi? Näiteks kusagil Valga- või Põlvamaal on massiliselt (ametlikult) ca.500€ teenijaid. Nemad on nüüd üldse tulumaksuvabad ja omavalitsusel pole vahet, kui suur proportsioon nende inimeste makstud tulumkasust omavalitsus saab, sest tulemus on igal juhul 0.
    P.S. Tallinn muidugi saab rohkem, sest sellest reformist kaotajad (rohkem tulumaksu maksvad) elavad valdavalt Tallinnas ja kui Tallinn sellest veel ka suurema proportsiooni riigilt saab, siis on topeltvõit.
  • velvo
    oletatavasti on ka paljud madalapalgalised teinud avalduse mitte arvestada tulumaksuvaba miinimumi.

    Kas see oletus põhineb mingitel faktidel või arvad? (Ei nori, lihtsalt äkki sul mõni huvitav viide.)

    Kui ma peaks tulevikku ennustama, siis ma pakuks lihtsalt kõhutunde põhjal, et järgmisel aastal on see tulumaksutagastus ikkagi nii palju "keerukam", et "tehnilistel põhjustel" lükkub tuludeklaratsioonide tegemine paar kuud edasi.

  • Kuldar1
    velvo
    Mis veel toredam - omavalitsustele laekub sellel aastal märgatavalt rohkem tulumaksu.

    Oot-oot, mismoodi? Näiteks kusagil Valga- või Põlvamaal on massiliselt (ametlikult) ca.500€ teenijaid. Nemad on nüüd üldse tulumaksuvabad ja omavalitsusel pole vahet, kui suur proportsioon nende inimeste makstud tulumkasust omavalitsus saab, sest tulemus on igal juhul 0.
    P.S. Tallinn muidugi saab rohkem, sest sellest reformist kaotajad (rohkem tulumaksu maksvad) elavad valdavalt Tallinnas ja kui Tallinn sellest veel ka suurema proportsiooni riigilt saab, siis on topeltvõit.


    Tulumaksuseadus ütleb

    § 5. Maksu laekumine
    (1) Residendist füüsiliste isikute makstud tulumaks laekub järgmiselt:
    1) arvestamata 4. peatükis sätestatud mahaarvamisi, laekub maksumaksja elukohajärgsele kohaliku omavalitsuse üksusele 11,86% residendist füüsilise isiku maksustatavast tulust;


    4. peatükk RESIDENDIST FÜÜSILISE ISIKU TULUST TEHTAVAD MAHAARVAMISED
    § 23. Maksuvaba tulu
    (1) Residendist füüsilise isiku maksustamisperioodi tulust arvatakse maha maksuvaba tulu 6000 eurot, arvestades lõiget 2.


    Minu teada omavalitsusele tulumaksu eraldamisel seda maksuvaba tulu maksustatavast tulust maha ei võeta. Ehk omavalitsus saab 500 euro pealt kätte ikkagi oma tulumaksuosa.
  • ikaldus
    velvo
    oletatavasti on ka paljud madalapalgalised teinud avalduse mitte arvestada tulumaksuvaba miinimumi.

    Kas see oletus põhineb mingitel faktidel või arvad? (Ei nori, lihtsalt äkki sul mõni huvitav viide.)

    Kui ma peaks tulevikku ennustama, siis ma pakuks lihtsalt kõhutunde põhjal, et järgmisel aastal on see tulumaksutagastus ikkagi nii palju "keerukam", et "tehnilistel põhjustel" lükkub tuludeklaratsioonide tegemine paar kuud edasi.



    Vastuseks ka Ikaldusele, et tean lähisugulaste töökohast (tehasetöölised palgaga ca 800-1000 eur maapiirkonnas) kes enamus palusid arvestada maksuvaba tuluna 0. Sellisel juhul ju peaks laekuma omavalitsusele arvestuslikult tulumaksu rohkem? Näiteks kui saad 800 eur ja kirjutad tulumaksuvabastuse, siis võetakse ju tulumaksu 160 eur mitte 60 ja vastavalt ka jagatakse omavalitsustele.
  • Henno, ma olen arvanud, et see "maharvamised" tähendab kodulaenuintresside, koolituste jms. mahaarvamist, kuid Sinu viidatut lugedes on tulumaksuvabamiinimum vist tõesti nende hulgas.
  • Konkreetsemaid näiteid ei taha tuua, aga ka ma ise kirjutasin 0, sest aastas tuleb eeldatavalt muid tulusid juurde. See aga annab ju kohalikule omavalitsusele jooksval aastal suurema tulumaksulaekumise. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
  • Leidsin netist sellise lause:)
    Kuna rumal ei oska arukale kriitikale midagi vastata, siis on ta leiutanud termini “vihakõne” ja terve hulga valmismaalitud silte, mida peale kleepida nendele, kes temale ei meeldi.
  • velvo
    Konkreetsemaid näiteid ei taha tuua, aga ka ma ise kirjutasin 0, sest aastas tuleb eeldatavalt muid tulusid juurde. See aga annab ju kohalikule omavalitsusele jooksval aastal suurema tulumaksulaekumise. Või olen ma millestki valesti aru saanud?


    vastavalt Henno viidatule, siis KOV-i tulumaks ei sõltu sellest milline on tulumaksuvabamiinimum või kas deklaratsiooniga saadakse midagi tagasi või makstakse juurde
  • velvo
    Konkreetsemaid näiteid ei taha tuua, aga ka ma ise kirjutasin 0, sest aastas tuleb eeldatavalt muid tulusid juurde.

    Tore kui tuleb muid tulusid juurde aga miks peaks sellepärast TM rohkem ette ära maksma?

  • Alati on ju rohkem makstud ja siis tagasi saadud.Küll abikaasade ühisdeklaratsiooni kaudu, ( mida nüüd enam pole sel kujul )küll eluasemelaenu intresside pealt ja ka neil, kelle tulud olid sedalaadi, et maksuvaba miinimumi ei saanud ka varem igakuiselt rakendada. Ma ei võtnud seda kunagi nii, et andsin riigile intressivaba laenu vaid see oli mõnus lisatulu igal kevadel. Mõnusam igatahes kui peaks juurde maksma . Ehkki sel juhul "annab" riik sulle intressivaba laenu , sa saad maksuametile minevat raha oma otstarbeks veel mõned kuud kasutada selmet see igal kuul kohe ära võetakse.

    Samalaadne on ka palgatöötajal palgaga. Ta teeb tööd, loob tööandjale väärtust, kuid tasu selle eest saab järgmise kuu algul. Tööandja saab töötaja väljateenitud raha kasutada selle aja jooksul. Mõnel pool maailmas arvatakse, et kuuajane nihe tehtud töö ja saadud palga vahel on liiga pikk ja makstakse palk välja igal reedel.
  • stagna
    Mõnel pool maailmas arvatakse, et kuuajane nihe tehtud töö ja saadud palga vahel on liiga pikk ja makstakse palk välja igal reedel.

    Mõnel pool jälle, sh ka Eestis on väljakirjutatud arve ja laekumise vahel 60-90päeva nihe....seda juhul kui laekub tähtaegselt......

  • Eestis on arvete maksetähtajad ja -distsipliin muu maailmaga võrreldes (keskmiselt) väga kõvad. "Võlg on võõra oma" paistab siiski töötavat.
  • Huvitav, et Kesikud suudavad ikka mõelda, mingi Vene või N-Liidu stambi järgi (kuigi see tädi vist väga N-Liitu pole näinudki, ilmselt see tuleb tibladel geenidega kaasa)
    http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/lasnamae-linnaosavanem-tahab-et-valitsus-hakkaks-oma-ajalehte-valja-andma?id=80735801
  • Neile, kes istuvad venemaa inforuumis, kestab seesama nõukogude liit edasi ning aina tugevneb. Nagu ka see 1979a sündinud lasnamäe-tädi.
  • Näe, varasemalt kohati tumeroosaks kiskunud EPLis saadakse ka aru, kust raha tuleb ja kuidas majandus toimib. Huvitav, millal see teadmine valitsusse võiks jõuda?

    http://epl.delfi.ee/news/arvamus/juhtkiri-tagasi-toob-hea-palk-mitte-umberjagamine?id=80728865
  • Pean tunnistama, et kui põhjendati, et Eesti riigiasutused peavad PBK reklaame ostma, et kohalikke venelasi informeerida nt suitsuandurite vajadusest, siis jõudsin Juferevaga sama mõtteni - et selle asemel võiks vajaliku informatsiooni lasta lihtsalt inimestele postkast. Kõik sõltub teostusest. Teist Stolitsat pole muidugi vaja, aga mingi riigipoolne infokiri elanikele - võib-olla.
  • Minu poolest võib valitsus oma ajalehe teha ja selle tasuta mu postkasti lasta - ühel tingimusel,et see on vanast heast süttivast ajalehepaberist ja sellega saab hästi tuld katlas alustada. Krdi kriitpaberist reklaamilehekesed, mida kasti topitakse, ei kõlba selleks üldse.Ei põle, ei mädane, ei idane - ei kõlba millekski.
  • Vanaema
    Pean tunnistama, et kui põhjendati, et Eesti riigiasutused peavad PBK reklaame ostma, et kohalikke venelasi informeerida nt suitsuandurite vajadusest, siis jõudsin Juferevaga sama mõtteni - et selle asemel võiks vajaliku informatsiooni lasta lihtsalt inimestele postkast. Kõik sõltub teostusest. Teist Stolitsat pole muidugi vaja, aga mingi riigipoolne infokiri elanikele - võib-olla.

    Huvitav, kuidas info jõudis venelasteni, et nad saavad eurokalkulaatori ja enam eesti kroon ei kehti? Kuidagi seda tehti, vaevalt läbi PBK ehk siis vaevalt läbi vene kremli ametliku kesktelevisiooni.
  • Lihtsalt uitmõttena, et üks viis oma riigis toimuva kohta infot saada oleks ka riigikeel ära õppida...?
  • See ilmselgelt ei kuulu ju Keskerakonna programmi
  • Ma ootan huviga mingit avalikku ja mõtestatud sõnavõttu, kus keegi, kes reaalselt raha sai, kirjeldab seda, kuidas tema elu mõõdetavalt paremaks läks. Hetke avalikud arvamusavaldused sõidavad sellisel toredal väiklasel hüsteerial, kus identifitseeritud on pahad - ehk kõrgem keskklass - ning tuntakse rõõmu, et neil uuskulakutel nüüd kuidagi raskem on. Nii, nagu aktsiisieksperimendi tulemus oli äraspidine, näib selle eksperimendi tulem olevat solidaarsuse suurendamise asemel klassiviha taime kastmine.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon